SWEDISH CARE SAĞLIK HiZMETLERi A.Ş.

Hizmet Koşulları

Uygulama hizmetlerini kullanmadan önce lütfen Hizmet Koşullarını dikkatlice okuyunuz.

Giriş

Değerli Kullanıcı,

Swedish Care Sağlık Hizmetleri A.Ş. (bundan sonra “Swedish Care” veya “Şirket” olarak anılacaktır), T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan Uzaktan Sağlık Hizmeti Sunumu Hakkında Yönetmelik uyarınca kurulmuş bir “Uzaktan Sağlık Hizmeti” (bundan sonra “Hizmet” olarak anılacaktır) sağlayıcısıdır ve kuruluş amacı doğrultusunda geliştirdiği bu uygulama (bundan sonra “Uygulama” veya “DoktorNow” olarak anılacaktır) ve web sitesi ile sizlere uzaktan sağlık hizmeti sunmaktadır.

Hizmet Koşullarında kullanıldığı şekliyle, “Kullanıcı(lar)” DoktorNow’u kullanan bireyleri, “Sağlık Meslek Mensubu” ise diğer kullanıcılara DoktorNow aracılığıyla hizmet verecek uzman hekimi ifade eder.

DoktorNow, temel olarak kullanıcılara uzaktan sağlık hizmetleri sunmaktadır. Kullanıcılar, Uygulama’ya erişerek/indirerek veya Uygulama’yı kullanarak Hizmet Koşulları ve Gizlilik Politikamızı kabul ederler. Kullanıcılar bu Şartları kabul etmiyorsa, bu Uygulamayı kullanmaya yetkili değildir.

DoktorNow’ın ACİL TIBBİ HİZMETLER İÇİN ASARLANMADIĞINI, SADECE ACİL OLMAYAN SAĞLIK HİZMETLERİ İÇİN TASARLANDIĞINI BİLDİRİRİZ.

UYGULAMANIN, SAĞLIK BAKANLIĞI SİSTEMİNE TESCİL EDİLECEĞİNİ; TESCİLİ YAPILMAMIŞ UZAKTAN SAĞLIK BİLGİ SİSTEMİNİN HİZMET SUNUMUNDA KULLANILAMAYACAĞINI LÜTFEN UNUTMAYINIZ.

18 YAŞINDAN KÜÇÜK KULLANICILAR İÇİN UZAKTAN SAĞLIK HİZMETİ SUNUMU, ANCAK YASAL TEMSİLCİLERİNİN/EBEVEYNLERİNİN ONAYI İLE SÖZ KONUSU OLABİLMEKTEDİR.

Hizmetin Amacı ve Kapsamı

DoktorNow, Kullanıcılara sağlık sorunları ya da merak ettikleri konularda, uzaktan tıbbi yardım ve bilgi sağlamak için tasarlanmıştır. Uygulama kapsamında Uzman hekimin sunacağı hizmetler şunlardır:

– Bireysel/ailesel hasta öyküsü (Anamnez) alınarak muayene yapmak, 

– Tıbbî gözlem, takip ve değerlendirme yapmak,

– Tıbbî danışmanlık, gerekli hallerde konsültasyon yapmak veya ikincil görüş vermek,

– Kan şekeri ve kan basıncı gibi klinik parametreleri değerlendirmek, izlemek, tedavi ve ilaç yönetimi sağlamak,

– Koruyucu sağlık ve psikososyal destek hizmeti vermek,

– Endemik veya epidemik salgınlarda kişilerin sağlığının korunmasına yönelik gerekli tıbbî işlemler yürütmek,

– Giyilebilir teknolojiler ve diğer tıbbî cihazlar ile talep eden kişinin sağlık verilerini ölçmek ve takip etmek,

– Gerektiğinde e-reçete ve e-rapor tanzim etmek.

– Çevrimiçi Görüntülü Arama Hizmeti

Yönetmelik doğrultusunda, Kullanıcı ve uzman hekimin açık rızası olması halinde, sunulan uzaktan sağlık hizmeti görüntülü veya sesli kaydedilebilmektedir. Swedish Care, uzaktan sağlık hizmeti esnasındaki çevrimiçi sesli veya görüntülü görüşmelerin herhangi bir kaydını alıp saklamamaktadır. Ancak ileride böyle bir gereksinim oluşursa, kullanıcılardan bunu yapmak için onayları önceden mutlaka istenecektir. Çevrimiçi görüntülü görüşme sayesinde kullanıcılar sağlık profesyonelleri ile görüşebilir, danışabilir veya ikinci bir görüş alabilirler. Çevrimiçi görüntülü görüşme hizmeti, kullanıcıların hastalıkları, teşhis ve tedavi süreçleri hakkında Sağlık profesyonellerine danışabildikleri ve ilgili konularda danışmanlık alabildikleri bir hizmettir. Sağlık meslek mensupları sizden gelen bilgiler doğrultusunda değerlendirmelerini yaparlar. Bu nedenle fizik muayene sırasında görebilecekleri, tanı ve düşüncelerini etkileyebilecek bazı kritik noktaları değerlendiremeyebilirler. 

Kullanıcı Hesabı

Kullanıcılar, hizmetlerini kullanabilmek için Uygulama’da bir hesap oluşturmalıdır. Bir hesap oluştururken, Kullanıcılar kendileri hakkında doğru ve eksiksiz bilgi vermeyi kabul ederler. Kullanıcılar, hesap bilgilerinin gizliliğini korumaktan sorumludur ve hesapları altında gerçekleşen tüm faaliyetlerden tamamen sorumludur.

Kullanıcı Profili

Uygulama yalnızca yetişkin kullanıcılar, yani yasanın çocuk olarak gördüğü yaş sınırının üzerinde olan (örn: Türkiye Cumhuriyeti için 18 yaş, Avrupa Birliği için 16 yaş ve daha büyük) bireyler için geçerlidir. DoktorNow, hiçbir koşulda yasalarca yetişkin olarak tanımlanmayan kişiler tarafından kullanılmamalıdır ve çocuk olarak nitelenen bu yaş grubunda olduğunu bildiğimiz hiçbir kişiden bilerek kişisel bilgi toplamayacağız. DoktorNow’u bir çocuğun yararına kullanıyorsanız, Gizlilik Politikamız gereği onayları da dahil olmak üzere çocuğun ebeveynlerinin veya vasilerinin onayını almadığınız sürece lütfen söz konusu çocukla ilgili bilgi vermeyin. Çocuğunuzun izniniz olmadan DoktorNow’u kullandığını veya birisinin sizin izniniz olmadan çocuğunuz için veya onun adına Uygulamayı kullandığını fark ederseniz, lütfen aşağıdaki “Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz” altındaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin; çocuğun bilgilerini kendi aktif veri tabanlarımızdan ve entegre olduğumuz devlet sistemlerindeki kayıtlardan silmek için; teknik olan mümkün, makul ve yasalarca izin verilen adımları atacağımızdan emin olunuz. DoktorNow’a veya İçeriğine (aşağıda tanımlandığı gibi) üçüncü tarafların yararına erişim sağlayamaz veya bunları kullanamazsınız veya DoktorNow’u veya ilgili İçeriği ticari olarak kullanamazsınız, ancak DoktorNow’u Hizmet Koşullarına tabi olarak kişisel kullanımınız için kullanabilirsiniz. DoktorNow’a erişerek ve DoktorNow’u kullanarak aşağıdaki şartları sağlamış sayılacaksınız;

a. Gönderdiğiniz her türlü kayıt ve bilgi gerçek ve doğrudur;

b. Bu bilgilerin doğruluğunu koruyacaksınız;

c. DoktorNow kullanımınız yürürlükteki herhangi bir yasa, yönetmelik, tebliğ veya yönergeye uygun olacaktır ve bunları ihlal etmeyecektir.

d. Hizmetle ilgili olmak kaydıyla bilgilendirme mesajları ve promosyon materyalleri almayı kabul ediyorsunuz.

Kullanıcı Davranış Kuralları ve Sorumlulukları

Kullanıcılar, DoktorNow’u yalnızca yasal amaçlar için ve herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmeyecek veya zarar vermeyecek şekilde kullanmayı kabul eder. Kullanıcıların Uygulamayı, virüsler, casus yazılımlar veya diğer zararlı kodlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir kötü niyetli veya yasa dışı içeriği iletmek için kullanmaları yasaktır.

Bir Kullanıcı olarak, Hizmet aracılığıyla veya Hizmetle ilgili olarak bize herhangi bir bilgi gönderirseniz veya bize e-posta yoluyla herhangi bir iş bilgisi, geri bildirim, fikir, konsept veya buluş gönderirseniz, bu tür bilgilerin gizli olmadığından ve bu tür bilgileri göndermek veya başka bir şekilde kullanıma sunmak için gerekli tüm izinlere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Ayrıca Kullanıcı:

– Uygulamayı, İçeriğini, yazılımını veya yukarıda belirtilenlerin herhangi bir bölümünü çoğaltmayacak, kopyalamayacak, satmayacak, yeniden satmayacak veya istismar etmeyecektir;

 – Uygulamayı yerel, ulusal veya uluslararası yasaları ihlal edecek herhangi bir amaç için kullanmayacaktır;

 – Sahte bahanelerle başka bir kişinin kişisel bilgilerini talep etmeyecektir;

 – Kullanıcıları karalamak, istismar etmek, takip etmek veya tehdit etmek dahil olmak üzere başkalarının yasal haklarını ihlal etmeyecektir;

 – Yasa dışı, hileli veya yetkisiz olan (veya makul olarak öyle olduğuna inandığınız veya inanmanız gereken) veya bu tür faaliyetleri teşvik eden veya çalıntı, yasa dışı, sahte, hileli, korsan veya yetkisiz materyal içeren (veya makul olarak öyle olduğuna inandığınız veya inanmanız gereken) herhangi bir içerik göndermeyecek veya iletmeyecektir;

 – Herhangi bir tıbbi veya sağlık bilgisi de dahil olmak üzere yalan veya yanlış beyanlar yayınlamayacaktır; ve

 – İftira niteliğinde, karalayıcı, müstehcen, saldırgan (nefret, şiddet veya bağnazlığı teşvik eden veya yücelten veya Hizmetin topluluk ahlakına uygun olmayan materyaller dahil) olan (veya makul olarak öyle olduğu anlaşılması gereken) hiçbir İçeriği yayınlamayacak veya iletmeyecektir.

Kullanıcı, Hizmetin düzgün çalışmasını  veya güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınacaktır. Sistem veya ağ iletişimi ya da güvenliğinin ihlal edilmesi, hukuki veya cezai sorumluluğa neden olabilir. Bu tür ihlallerin olası oluşumlarını araştıracağız ve bu tür ihlallere karışan herhangi birinin kovuşturulmasında kolluk kuvvetlerini dahil edebilir ve onlarla işbirliği yapabiliriz. Bu Sözleşmede belirtilen tüm kullanıcı sorumluluklarına ve yükümlülüklerine uymayı kabul etmektesiniz. Bu Sözleşmenin sizin veya başkaları tarafından ihlal edilmesine ilişkin olarak herhangi bir işlem yapılmaması veya bizim harekete geçmememiz rıza veya feragat teşkil etmez ve söz konusu şartı tamamen kendi takdirimize bağlı olarak uygulama hakkımızı saklı tutmaktayız.

Teknoloji & Teknik Destek

Swedish Care, DoktorNow’un mobil veya bilgisayar cihazınızla çalışacağını veya herhangi bir cihazdaki donanım veya yazılımla uyumlu olacağını garanti etmez. Uygulamanın işletimine dair bazı bilgiler, kontrolümüz ve yetki alanımız dışında olacak bir ortam üzerinden iletilebilecektir; ağ kullanılabilirliği de dahil olmak üzere birçok faktör, uyarı veya bildirim iletimini etkileyebilir veya Uygulamanın çalışmasına başka bir şekilde müdahale edebilir. 

Uygulama için teknik destek veya bakım sağlama yükümlülüğümüz yoktur.

DoktorNow’u virüslerden, solucanlardan, Truva atlarından veya yıkıcı özellikler içeren diğer kodlardan uzak tutmak için makul önlemler almamıza rağmen, Hizmet aracılığıyla indirilebilecek dosyaların bu tür bulaşmalardan arınmış olacağını garanti veya taahhüt etmiyoruz.

Garanti Feragatnamesi

DoktorNow uygulaması, aynen cihazınıza kurulduğu gibi ve herhangi bir garanti olmaksızın sağlanmaktadır. Uygulama, Uygulamanın işleyişi veya Uygulamada yer alan bilgi, içerik, materyal veya ürünlerle ilgili olarak açık veya zımni hiçbir beyan veya garanti verilmez. Uygulama, yasaların izin verdiği ölçüde, satılabilirlik ve belirli bir amaca uygunluk zımni garantileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, açık veya zımni tüm garantileri reddeder.

Swedish Care, bu Sözleşmeye yönelik şüpheli işlemleri, ihlalleri veya Uygulama aracılığıyla yasadışı ve uygunsuz davranışları araştıracaktır. Bu Sözleşmeyi ihlal ettiğine veya yasa dışı davranışlarda bulunduğuna inanılan herhangi bir kişinin kimliğini, davranışını veya faaliyetlerini ifşa etmemizi emreden veya yönlendiren herhangi bir kolluk kuvveti soruşturması veya mahkeme emriyle tam olarak işbirliği yapacağımızı lütfen unutmayın.

Hesabınızın herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle feshedilmesini talep edebilir ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği (“GDPR”) ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca kişisel verilerinize dair haklarınızı privacy@swedish.care adresine e-posta göndererek kullanabilirsiniz. 6698 sayılı Kanun  ile ilgili haklarınız hakkında daha fazla bilgiyi Gizlilik Politikamızda bulabilirsiniz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

DoktorNow, doğrudan, dolaylı, arızi, cezai ve sonuç olarak ortaya çıkan zararlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Uygulama’nın kullanımından kaynaklanan hiçbir zarardan sorumlu olmayacaktır.

Lisans ve Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları

Öncelikle Uygulama; 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında “ilim ve edebiyat eseri” kategorisinde “eser” niteliğindedir. Dolayısıyla, Uygulamaya ait metin,  grafik, logo, resim, ses, video ve yazılım dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere telif, ya da,  marka ve patente konu tüm içeriği fikri ve sınai mülkiyet yasaları ile korunmaktadır ve Swedish Care veya içeriğin sağlayıcısı olarak gösterilen tarafın mülkiyetinde veya kontrolündedir. Materyallerin size bir hizmet olarak sunulduğunu ve Materyalleri kullanımınızın bu Koşullar ve belirli Materyaller için geçerli olan ek koşullarla sınırlı olduğunu kabul ve beyan edersiniz.

Hizmetler ve içerikler, Swedish Care’in veya ilgili fikri mülkiyet sahiplerinin önceden yazılı izni olmadan kullanılamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz, iletilemez, yayınlanamaz, sergilenemez, satılamaz, lisanslanamaz veya başka herhangi bir amaçla kullanılamaz.

Bu Hizmet Koşullarında açıkça izin verilmedikçe, içerikleri kısmen veya tamamen değiştiremez, yayınlayamaz, iletemez, aktarımına veya satışına katılamaz, bunlardan türev çalışmalar oluşturamaz veya herhangi bir şekilde bunlardan yararlanamazsınız.

Yürürlükteki herhangi bir telif hakkı yasası veya düzenlemesi kapsamında sınırlandırılmadığı veya kısıtlanmadığı ölçüde, Uygulamanın bir kopyasını kişisel, ticari olmayan kullanım için yalnızca sahip olduğunuz veya kontrol ettiğiniz her mobil cihaza bireysel kullanım amaçlı geçici olarak indirme izni verilir.

Koşullarda Değişiklik

Swedish Care, Hizmet Koşullarını istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Kullanıcılar, bu koşulları ve bunlarda yapılan değişiklikleri düzenli olarak gözden geçirmekle sorumludur. Herhangi bir değişiklik yapıldıktan sonra Uygulamanın kullanılmaya devam edilmesi, revize edilen Şartların kabul edildiği anlamına gelir.

İhlaller

 Kullanıcının kendi takdirine bağlı olarak sağlanan veya yayınlanan herhangi bir içerik için hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul edilmez. Kullanıcılar tarafından gönderilen içerikleri bariz yasa dışı içeriklere karşı izlemek ve denetlemek için makul bir çaba göstereceğiz. Uygulamada görünen bir şeyin herhangi bir hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, bize kaldırılmasını veya erişimin engellenmesini talep eden bir bildirim gönderebilirsiniz. Bir bildirimde veya karşı bildirimde bulunmadan önce hukuk danışmanınıza danışmanızı öneririz. Yanlış, asılsız iddialar için önemli hukuki ve cezai yaptırımlar olabileceğini unutmayınız. Şirket politikası gereği, uygun durumlarda ihlalleri tekrarlayanların hesapları sonlandırılmaktır. Bildirimlerinizi, görüş ve önerilerinizi privacy@swedish.care adresine gönderebilirsiniz. 

Fesih

Bu Sözleşme, Kullanıcı veya Swedish Care tarafından feshedilene kadar geçerlidir. Kullanıcı, Uygulamayı daha fazla kullanmayı tercih etmiyorsa, bu Sözleşmeyi istediği zaman feshedebilir. Kullanıcı bu Sözleşmeyi ihlal ederse, DoktorNow’u kullanma izni otomatik olarak sona erer. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, bu Sözleşmeyi ve Uygulamanın herhangi birine veya tamamına erişiminizi, herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle, size bildirimde bulunduktan sonra, size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı herhangi bir ceza veya yükümlülük olmaksızın feshedebiliriz. Bu Sözleşmeyi ihlal etmeniz durumunda, bu eylemler, bizim için mevcut olabilecek diğer hak veya çözüm yollarına ek olarak ve bunların yerine geçmez veya bunları sınırlamaz. Sözleşmenin sizin veya bizim tarafımızdan herhangi bir şekilde feshedilmesi üzerine, Uygulamayı tüm cihazlarınızdan derhal kaldırmalı ve DoktorNow’dan indirilen veya başka bir şekilde elde edilen tüm materyalleri, tüm belgeleri ve bu materyallerin ve belgelerin tüm kopyalarını imha etmelisiniz.

Geçerli Hukuk

Bu Koşullar, herhangi bir kanun ihtilafı ilkesine etki etmeksizin, DoktorNow’un işletildiği yargı alanının kanunlarına tabi olacak ve bu kanunlara göre yorumlanacaktır.

Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz

Hizmet Koşulları veya Uygulama hakkındaki herhangi konuda, info@doktornow.com.tr üzerinden veya aşağıdaki yazışma adresimiz üzerinden Uygulama destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz:

SWEDISH CARE SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.

Merkez Mah. Firuze Sok. DAP S Ofis, No:5 D:129 Kağıthane / İSTANBUL

İşbu Hizmet Koşulları, Kullanıcı ile Swedish Care arasındaki anlaşmanın tamamını teşkil etmekte ve taraflar arasında işbu sözleşmenin konusuna ilişkin olarak (varsa) daha önce yapılmış olan tüm anlaşma ve mutabakatların yerine geçmektedir.

Kullanıcılar, bu Uygulamayı indirerek/kullanarak, bu hüküm ve koşullara bağlı kalmayı kabul ederler.